top of page

Restoratif Diş Tedavileri

Estetik Dolgular

Estetik dolgu, dişlerde kompozit malzeme ile kişinin diş rengine sahip dolgu malzemesi kullanılarak daha doğal ve estetik bir gülüş tasarımı elde edilmesidir. Kompozit dolgu halojen ışıkla sertleştirilir ve dişe kimyasal olarak bağlanır. Yapılan dolguların şekil ve renk olarak doğal diş formunda olması, dolgu  sınırlarının belli olmaması, kişinin dolguyu kendi dişinden ayırt edememesi asıl hedef olup hastalar tarafından tercih edilir.

Inley Onley Diş Restorasyonları

Madde kaybının çok fazla olduğu, restoratif tedavilerle tedavi edilemeyecek dişlerde ve hasta porselen kaplama tercihinde bulunmuyorsa inley ve onley seramik tedaviler uygulanır. İnley ve onleyler dolgu ve kuron (kaplama) arasında bir çözümdür. Mevcut diş dokusunu kullanarak ölçüler alınıp kısa bir sürede porselen inley onleyler hazırlanıp diş yüzeyine yapıştırılır. Bu şekilde diş etleri de korunur ve dişler arasında renk uyumu daha iyi olur. Standart dolgulara göre daha iyi cilalanabilir bir yüzey olduğu için gıda artığı birikimi çok daha az olur.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi, çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini, kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan bir yöntemdir. Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Dişleri beyazlatmak için farklı yöntemler vardır. Birincisi diş doktoru yardımıyla profesyonel beyazlatma (office bleaching), diğeri ise evde doktorunuzun önerisi üzerine uygulanan ev beyazlatma (home bleaching) sistemidir. Size uygun diş beyazlatma yöntemine karar verebilmemiz için mutlaka muayene olmanız gerekir.

Diş Kristali

Diş kristali, diş yüzeyine yapıştırılan kristaldir. Talebe göre diş pırlantası da kullanılabilir. Bunlar dişe takılan aksesuarlardır. Yalnızca diş yüzeyine yapıştırıldığından dişe bir zararı yoktur. İstediğiniz zaman diş kristali çıkarılabilir, diş yüzeyine yapılan cila ile dişiniz eski görünümüne kavuşur.

Restoratif Diş Hekimliği: Hizmetlerimiz
bottom of page